Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

PIKNIK INTEGRACYJNY

Środa - 26.06.2013r. upłynęła pod znakiem intergracji; juniorów i seniorów oraz wszystkich zaangażowanych w pracę z osobami zależnymi. Piknik był elementem projektu: "Podnoszenie jakości usług świadczonych w domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczo - wychowawczych" realizowanego przez ROPS Lublin. Mimo niesprzyjającej pogody na obecnych czekało wiele atrakcji. Zaproszono znamienitych gości w tym mieszkańców DPS-ów i wychowanków PO-W z terenu województwa lubelskiego. Swój udział potwierdziło około 300 osób.

Naszym Gościem Specjalnym była Pani Daria Studzińska Specjalista Działu Komunikacji Wewnętrznej Biura Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN S.A.z Płocka. Pani Daria reprezentowała Firmę, dzięki której Powiat Łęczyński - Placówka Opiekuńczo- Wychowawcza w Kijanach mogła przystąpić do aplikowania o szwajcarskie środki. Fundacja ORLEN "Dar Serca" wspomogła nas bowiem darowizną w wysokości wkładu własnego, niezbędnego elementu wniosku aplikacyjnego.

Za stroną:

" http://www.rops.lubelskie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1099:piknik-integracyjny-dla-dzieci-i-osob-starszych&catid=1:aktualnosci&Itemid=2",

czytamy:

" (...) Piknik otworzyła Aleksandra Warmińska Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie, wraz z Kazimierzem Budką Wicestarostą Łęczyńskim. Wśród przybyłych gości byli: Tomasz Pękalski - Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Bartłomiej Zwolakiewicz - Asystent Europoseł Parlamentu Europejskiego Leny Kolarskiej-Bobińskiej, Adam Niwiński – Starosta Powiatu Łęczyńskiego. Gospodarze Pikniku powitali przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Lublinie i Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej, jak również Elżbietę Brodzik – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej oraz Jana Trojaka – Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach i Agnieszkę Korzeniewską – Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kijanach, a także wszystkich dyrektorów domów pomocy społecznej i placówek opiekuńczo – wychowawczych przybyłych wraz z mieszkańcami.

Podczas pikniku organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać poezji Jana Arczewskiego pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej „Kalina” w Lublinie. Dodatkową atrakcją był pokaz sztuki cyrkowej przygotowany przez dzieci z Grupy Cyrkowej „Mali Wytrwali” oraz pokazy tańca nowoczesnego prowadzone pod kierownictwem pana Adama Kraski. Piknik uświetniły występy zespołów ludowych „Podzamcze” z Mełgwi i „Jarzębina” z Kocudzy, które poderwały uczestników do tańca w czasie występów i biesiady poza sceną. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, pod czujnym okiem uczniów i Ratowników Medycznych z Zespołu Szkół w Ludwinie. Ogromną atrakcję dla uczestników stanowiły pokazy umiejętności strażaków z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej. Strażacy zaprezentowali sprzęt oraz wyposażenie samochodów strażackich. Przygotowali wiele ciekawych konkursów i zabaw, m.in. lanie wody do celu na tarczy, napełnianie wiader wodą na czas. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy przygotowane przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Największą atrakcją okazał się pies Aleks wspierający na co dzień policjantów. Dodatkową atrakcją była maskotka Policji – Sierżant Poli, z którą dzieci chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Niezapomnianym przeżyciem okazały się pokazy motocyklistów. Wielu uczestników miało okazję po raz pierwszy odbyć przejazd na motorze.

Największą atrakcją Pikniku okazał się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, w którym główną nagrodą była wycieczka do Brukseli. Nagrodę ufundowała profesor Lena Kolarska-Bobińska - Poseł do Parlamentu Europejskiego. W imieniu Pani Profesor nagrodę zwycięzcy wręczył pan Bartłomiej Zwolakiewicz - Asystent Europoseł. Szczęśliwym zwycięzcą okazała się wychowanka Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kijanach.

Atrakcji podczas pikniku nie było końca. Dzieci mogły wziąć udział w zabawach i konkursach plastycznych, sportowych i edukacyjnych. Na zwycięzców konkursów czekały liczne nagrody.

Piknik to nie tylko konkursy i zabawy ale również dobre jedzenie. Uczestnicy mieli okazję spróbować potraw z grilla przygotowanych przez Zakład Aktywności Zawodowej Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym Misericordia. Przez cały czas trwania imprezy dostępne były stoiska z watą cukrową, pop cornem, goframi i lodami włoskimi, które cieszyły się zainteresowaniem nie tylko wśród młodszej grupy piknikowiczów.(....)"

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron krakówtworzenie stron kraków