Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Tworzenie autonomii grup wychowawczych.

W ramach realizowanego Projektu dokonano wyodrębnienia części administracyjnej poprzez postawienie ścianki działowej z drzwiami wewnętrznymi na korytarzu I piętra.

Oddziela ona pomieszczenia mieszkalne wychowanków od pomieszczeń biurowych w obiekcie. Jest to kolejny etap reorganizacji polegający na budowaniu autonomii grup wychowawczych. Stale zmierzamy do tworzenia wychowankom warunków zbliżonych do domowych, pozbawiając tym samym wrażenia wychowywania się w instytucji. Oddzielenie biura od grupy pierwszej, czyni ten cel coraz wiarygodniejszym.
Aktualnie mamy dwie grupy wychowawcze, które mają odrębne wejścia. Charakteryzują się stałym zespołem wychowawczym oraz autonomią w decyzjach wychowawczych. Dużą rolę odgrywają spotkania w społecznościach, podczas których wychowankowie biorą udział w podejmowaniu decyzji w ramach grup. Zespoły wychowawców starają się aby przygotować podopiecznych jak najlepiej do funkcjonowania w społeczeństwie. Tylko indywidualizując ten proces można oczekiwać wymiernych rezultatów. Udział w Projekcie umożliwia nam zbliżanie się do tego celu.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe